Здраво истомисленици

Go down

Здраво истомисленици Empty Re: Здраво истомисленици

Пишување by bube on Вто Апр 06, 2010 6:58 pm

Доколку јадете се, вие мора да пиете и додатоци во исхрана со чиста филтрирана вода која му е оптимално потребна на организмот, храна И вода која ке ги прати сите потребни минерали витаминаи аминокиселини масни киселини до срцето мозокот крвта 100% апсорбција и 100%здравје.
ова со што се храните ке ве уништи---АЛАРМИРАМ ЗА ПОЗИТИВНА МИСЛА И ЗДРАВ ОРГАНИЗАМ. Оваа храна што вие ја пишувате е вкусна но ке ве уништи(не викам да не ја јадете, јадете ја но умерено. Нахранете ги клетките, бидејќи доколку нема оптимална превенција подоцна ќе се расфрлата со астрономски суми на пари-зошто??? бидејќи ќе се разболите, а со тоа ќе ги разболите и блиските што ве сакаат. Помогнете им на саканите(децата, фамилијата, блиските) и помогнете си на самите себе.
Сто јадев вака
сабајле се разбудив и испив 4капсули алги и 4 колострума(со чиста филтрирана вода) (тоа се моите можности) за чиста превенција се препорачуаат по 2 капсули) а вредноста(според врвен квалитет) или пари се колку да купите една кутија цигари или еден хамбургер кои се 100% ФАТАЛНо нездрави за човекот.
(4 капсули) и ги остварив моите дневни потреби (за минерали, витамини и др многу бројни состојки оптимално потребни за оптимално здравје.)
после 20мин јадев нормално-гледам да јадам и умерено (СЕ ЈАДАМ) Јадев овошје па тост (не ги мешам заедно)
пред ручек Q10- го пијам зошто ми дава огромна енергија, па после ручек место да спијам, да се жалам поради подуеност на стомакот(проблеми со дигестивниот систем- лошо варење, ензимски недостатоци.) јас сум активен полн со енергија како и ми ги топи масните наслаги бидјќи има 45мг q10 (но внимавајте не сите Q10ta имаат 45 мг дури некој имаат синтетички, несврзлив елементи, нездрави) .Значи овој производ содржи Q10 45мг+hromium+Алги.
па ручав (шпагети со сос од домати и салата)
па вечерав (не многу)
енергија имам турбо, метаболизмот ми е турбо, имунитетот ми е топ, крвта ехтра, позитивни постапки, еликсир за мозокот и срцето.Немам проблеми со години.
мене ова ми е секој дневна навика(Алгите со идеален состав,идеална природа)
(во Афа алгата ) Минерли: бор, калциум, хлор, кобалт, бакар, хром, флуор, германиум, јодни комплекси, железо, манган, магнезиум, молибден, никел, фосвати, калиум,, селен, силициум, содиум, калај, титан, ванадиум, цинк
Витамини- природен(најквалитетен): витамин Ц,Б12, Б1, Б5, Б6, Б2, Е, ниацин, фолна киселина, бетакаротин оптимално потребни и избалансирани според односо човек(природа) со производ(природа)
Есенцијални аминокиселини-изолеуцин, левцин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин
Неесенцијални аминокиселини-аланин, аргинин, аспарагин, аспаргинска киселина, цистин, глутамин, глутаминска киселина, глицин, хистидин, пролин, серин, торозин.
Масни киселини- линолонска, линоленска, олеинска, палмитинска, палмитолинолска, стеаринска итн.
Здрави Протеини: 58.3% рекордер во протеинска вредност итн.
1.Алгата е совршена за Човекот, а човекот е совршен само ако ги користи благовредните полезности кои ни ги нуди алгата.
(нејзиниот комплетен состав содржи многу амино киселини, неесенцијални аминокиселини, витамини, масникиселини оптимално потребни за нашите дневни потреби(идеално избалансирани состојки) кои можете и сами да ги проверете. Квалитетниот состав ни кажува се!!!!!!!!!!!! Анализа е извршена од Microsearch Laboratories Ltd.
2. Колострумот(имунитет во капсула),
3.Есенцијалните масни киселини(88есенции),
4. Зелената енергија(алги со спирулина+луцерка)
Q10, суперантиоксидант, и мн. Други додатоци во исхраната(кои решаваат секакви здравствени проблеми(психички , физички ) за превенција, а верувајте и имам поголеми успеси(не само ја туку и мојата фамилија, блиските, сите корисници без никакви граници на користење) во животот дефинитивно поради подобрување на крвта, мозокот, целиот организам. А и сакам да си го продолжам животот и да живеам на здрава нога (без болести, болки, грипови, ни настинки(кои би одзеле многу од моето драгоцено време). Уверете се и информирајте се. Не е страшно да не знаеш страшно е да не практикуваш или да не сакаш да научиш нешто за твое добро.....
broj neznam koj------>1- farao BERRY POWER ------>1- king GOLD COMPLEX--------->1- sunny SEA POWER ALGAE------>
... Arrow 1st class -100% pure and healthy

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Здраво истомисленици Empty Re: Здраво истомисленици

Пишување by Филип on Пет Јан 15, 2010 12:05 am

Здраво на сите, форумот е одлично место каде што можат да се разменат различни искуства околу здравиот начин на живеење. Не е лошо да се приклучат и нутриционисти па сите заедно обичните луѓе и стручни лица да дискутираме на најразлични теми околу исхраната.

Јас лично, се трудам да внесувам свежа храна (овошје и зеленчук) во поголеми количини отколку термички обработена храна. Денот го започнувам со свежо овошје и зеленчук и задолжително 10 бадеми. Потоа следува појадокот и пред секој оброк повторно конзумирам овошје па свежа салата со ладно цедено маслиново масло итн. Значи, во дневното мени ми преовладува свежата храна.

Тоа е накратко мојот стил на живеење . Поздрав Smile

Филип

Број на мислења : 1
Registration date : 2010-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Здраво истомисленици Empty Здраво истомисленици

Пишување by Aries on Вто Јун 03, 2008 2:40 pm

Здраво на сите, Форумот е уште еден плус да ја зголеми свеста на луѓето во Македонија и пошироко за поздрав живот, спознавајќи што повеќе работи за здравата храна и додатоците на исхраната и стилот на живеење. Епа луѓе кажете нешто за Вашиот стил на живеење Smile

Aries

Број на мислења : 3
Registration date : 2008-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Здраво истомисленици Empty Re: Здраво истомисленици

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот