Cordyceps plus

Go down

Cordyceps plus Empty Cordyceps plus

Пишување by Admin on Чет Сеп 08, 2016 5:05 pm

Cordyceps + - 60 капсули
Најмоќниот природен антибиотик!
Cordyceps plus 30302_kordiceps-300
Состав: Кордицепс (екстракт од Cordyceps sinensis) - 350 mg; Megavital Complex - 100 mg (од кои: Реиши (екстракт од Ganoderma lucidum) - 11 mg; Шитаке (екстракт од Lentinula edodes) - 11 mg; Маитаке (екстракт од Grifola frondosa) - 11 mg; Кордицепс (екстракт од Cordyceps sinensis) - 11 mg; кориолус (екстракт од Coriolus versicolor) - 11 mg; Агарикус (екстракт од Agaricus blazei) - 11 mg; Херициум (екстракт од Hericium erinaceus) - 11 mg; витамин C - 11 mg; Селен (Se) - 6,8 μg; Цинк (Zn) - 1,5 mg).

Дејство: главната компонента на овој производ - кордицепсот се препорачува како моќен природен антибиотик со широк спектар на дејствување. Ефикасно делува при различни бактериски инфекции, вклучувајќи и пневмонии, стрептококови инфекции и др. Производот има моќен имуномодулирачки ефект и е силен адаптоген. Има антиинфламаторно дејство. Исто така има и антиоксидантен ефект, го намалува нивото на липидите, холестеролот, помага во детоксикацијата на организмот. Благодарение на полисахаридите што ги содржи има моќно антитуморно дејство, го регулира нивото на тромбоцити и го регулира балансот на калциум и фосфор во крвта Megavital Complex има моќно зајакнувачко дејство заради неговиот уникатен состав и биолошко дејство.

Megavital Complex има моќно зајакнувачко дејство врз целиот организам поради својот уникатен состав и биолошко дејство.

Габата Кордицепс се препорачува за:

- Делува како моќен природен антибиотик (ефективен при вирусни и бактериски инфекции);

- Го потпомага дејствот на респираторниот (пневмонии, воспалителни процеси, астма, емфизем и др.), циркулаторниот, уринарниот систем (особено при воспалителни процеси вклучувајќи ги бубрезите, уринарниот тракт);

- Ги помага активностите и функциите на црниот дроб;

- Помага на организмот кај туморни заболувања (бели дробови, простата, мозокот, крвта и лимфата);

- Го поддржува организмот кај хемотерапија и радиотерапија за ублажување на несаканите ефекти;

- Помага на имунолошкиот систем и општата детоксикација на организмот;

- Го помага локомоторниот апарат и кардиоваскуларниот систем;

- Го зголемува либидото, ги стимулира сексуалните функции и кај мажите и кај жените.

Начин на употреба:
2 пати на ден по 1 капсула пред оброк за превенција (до 2 пати по 5 капсули на ден по потреба). Не се препорачува за бремени жени и доилки. Кај првите симптоми на грип или настинка, дозата се зголемува до 6-8-10 капсули дневно.
http://zdravje-ubavina.mysite.com/30302.html
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот