Dr. Silver 101+ (апарат за среберена вода за околу 20 000 литри среберена вода)

Go down

  Dr. Silver 101+ (апарат за среберена вода за околу 20 000 литри среберена вода) Empty Dr. Silver 101+ (апарат за среберена вода за околу 20 000 литри среберена вода)

Пишување by Admin on Сре Мај 30, 2018 2:08 pm

Нова генерација на апарати за сребрена вода
Апаратите за сребрена вода претставуваат електрохемиски уреди за генерирање на сребрени јони (Ag+) во водата.
Dr. Silver 101+

Повеќе од 20 000 л сребрена вода со концентрација за пиење.
Покрај генерирањето на сребрени јони во водата, употребата на Dr.Silver 101 + допринесува за:
• магнетна обработка и структуирање на водата;
• енергетски пренос на 101 лековито растение за активирање на имунолошкиот систем на организмот.
Врз електродата поставен е систем од постојани неодиумови магнети кои носат енергергетска вибрација од 101 лековито растение. Оваа конфигурација формира магнетно поле со специфична моќност кое овозможува информационен проток на лековитите својства на растенијата врз обработуваната вода, и истовремено допринесува за нејзино магнетно структуирање и зајакнување на имуностимулирачкото и антибактериското дејство на сребрените јони.

Основни ефекти од пиењето на вода подготвена со Dr.Silver 101+:

• синергиски ефект на сребрените јони;
• го нормализира енергетскиот статус и молекуларната структура на внатреклеточната течност;
• ја подобрува пропустливоста на клеточните мембрани;
• ја подобрува функцијата на бубрезите
• го прочистува организмот од штетни наслаги и токсини;
• го потпомага организмот при регулирање на проблемите со камења во бубрезите и жолчното кесе;
• го помага регулирањето на телесната тежина;
• го регулира крвниот притисок;
• го подобрува снабдувањето на клетките со кислород;
• го подмладува организмот.

http://zdravje-ubavina.mysite.com/inovacii.html
http://zdravje-ubavina.mysite.com/20025.html
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот