Dr. Silver NEW генератор на сребрени јони (за околу 40 000 литри сребрена вода)

Go down

Dr. Silver NEW генератор на сребрени јони (за околу 40 000 литри сребрена вода) Empty Dr. Silver NEW генератор на сребрени јони (за околу 40 000 литри сребрена вода)

Пишување by Admin on Сре Мај 30, 2018 2:19 pm


Dr.Silver NEW генератор на сребрени јони
За 40000 литри сребрена вода!


Со TUV Сертификат № 359_BSP-16P2.0032.0 - C01

Апаратот е наменет за генерирање на сребрени јони во водата. Дава можност за добивање на водени раствори со различна концентрација на сребрени јони, како и на сребрени колоидни раствори.

Уникатната моќ на сребрената вода има докажано антибактериско, антивирусно, антигабично и антисептично дејство иефикасно уништува повеќе од 650 вида патогени микроорганизми. Покрај тоа сребрената вода се препорачува за:

- зголемување на имунитетот ;

- намалување на тегобите во гастроинтестиналниот тракт;

- поткрепа на организмот при настинка, грип, ангина и др.воспалителни процеси;

- подобрување на состојбата при кожни проблеми и изгореници;

- дезинфицирање на апарати и садови во домаќинството (фрижидери, мијалници, садови и прибор за хранење), облека, играчки.

Направени се лабораториски испитувања на генераторот на сребрени јони Dr. Silver New со кои е потврдено влијаниетона сребрена вода врз патогени микроорганизми со Протокол од Институтот за микробиологија кон Бугарската Академија на науките.

10 предности на Dr. Silver New:

- Помага за одржување на Вашето здравје и убавина,

- Помага за одржување на хигиената во домот,

- Голем капацитет (со него ќе подготвите до 40 000 литри сребрена вода0,

- Заштедува многу пари,

- Може да се употребува насекаде,

- Заменлива батерија,

- Променлива сребрена електрода (2 грама сребро),

- Три контролни програми,

- Мобилен и лесен за пренос

- Со уникатен дизајн, безбеден и со беспрекорен квалитет.

Со купување на генераторот на сребрени јони Dr. Silver на подарок добивате:
- Паста за заби Dr. Silver со сребро, алое и хималајска сол
- Четка за заби со нано сребро (Nano silver)
- Спреј шишенце за користење на подготвената сребрена вода.

http://zdravje-ubavina.mysite.com/20070.html
http://zdravje-ubavina.mysite.com/inovacii.html
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот