Dr. Silver MINI (за околу 10 000 литри вода)

Go down

Dr. Silver MINI (за околу 10 000 литри вода) Empty Dr. Silver MINI (за околу 10 000 литри вода)

Пишување by Admin on Сре Мај 30, 2018 2:40 pm

Нова генерација на апарати за сребрена вода
Dr. Silver MINI
Повеќе од 10000 литри сребрена вода со концентрација за пиење

Апаратите за сребрена вода претставуваат електрохемиски уреди за генерирање на сребрени јони (Ag+) во водата.
Уникатното моќ на сребрените јони (колоидно сребро) има:
• докажано антибактериско, антивирусно, антивоспалително, противгабично и антисептично дејство - ефикасно уништуваат повеќе од 650 видови патогени микроорганизми;
• го зајакнуваат имунитетот и кондицијата;
• ги отстрануваат проблемите во дигестивниот тракт (гастритис, чир, хиперацидитет, труења од храна);
• вршат детоксификација на организмот;
• придонесуваат за побрзо заздравување при настинки, грип, ангина и воспалителни процеси;
• дезинфицираат фрижидери, мијалници, садови, облека, играчки, храна.
Сребрените јони се најшироко распространетиот производ за уништување на патогената микрофлора, притоа не влијаејќи штетно врз здравјето на луѓето. Најновите светски истражувања докажуваат дека среброто е вистинско чудо кое може да уништи повеќе од 650 видови на микроорганизми, за разлика од другите антибиотици кои уништуваат одвај по неколку видови, правејки при тоа голема штета врз човечките ќелии. Сребрената вода билa главно средство за лечење во официјалната медицина, меѓутоа со воведувањето на новите методи на Пастер овој лек се повлекува од пазарот на кој се продавал по висока цена. Во 1983 Министерството на здравје на САД го призна како лек и дозволи да се продава без рецепти, со што се потврдува фактот дека не постои никаква штета од него. Дејството на колоидното сребро е 1750 пати посилно од дејството на фенолот при иста концентрација и 5,5 пати посилно од дејството на жива (II) хлоридот. Сребрената вода има повисока активност од хлор, хлорна вар, натриум хипохлорид и другите оксиданти при иста концентрација. Истражувањата покажуваат дека антибактерискиот ефект кај среброто е значително поголем во споредба со другите метали, бидејќи среброто продира побрзо до клетките на патогените организми. Клетките во организмот го апсорбираат среброто со што се блокира процесот на размножување на бактериите.

Dr. Silver MINI
Повеќе од 10000 литри сребрена вода со концентрација за пиење
• Ефикасна подготовка на сребрена вода со различна концентрација;
• Брз и динамичен процес на одвојување на сребрените јони;
• Променлива сребрена електрода и променлива батерија;
• Повеќе од 10 000 l сребрена вода со концентрација на вода за пиење;
• Компактен и безбеден за употреба.
Dr.Silver MINI e апарат од последната генерација на уреди за добивање вода збогатена со сребрени јони. Користењето на најнови технологии го прави процесот исклучително ефикасен и многу динамичен во споредба со другите модели. Високата технологија дава можност за кратко време да се постигне висока концентрација на сребрените јони во водата. Променливата електрода и батерија овозможуваат долготрајна употреба на апаратот.
Направен во мало и компактно пакување, Dr.Silver MINI може постојано да биде со Вас -дома, на работа, па дури и кога патувате.
*Со цел да се постигне максималниот ефект на добивање на сребрената вода препорачуваме, при употреба на апаратите Dr.Silver да се употребува прочистена вода (филтрирана или вода со низок степен на минерализација).

http://zdravje-ubavina.mysite.com/20026.html
http://zdravje-ubavina.mysite.com/inovacii.html
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот