Zapper - elektronski antibiotik

Go down

Zapper - elektronski antibiotik Empty Zapper - elektronski antibiotik

Пишување by Admin on Сре Jул 04, 2018 10:13 am

Zapper - elektronski antibiotik Zapper10
http://zdravje-ubavina.mysite.com/20015.html

Volcano Zapper
Фреквентен генератор (биорезонантен неинванзивен уред за селективно уништување на патогени микроорганизми)

Фреквентен генератор (биорезонантен неинвазивен уред за селективно уништување на патогени микроорганизми)
-Хроничните заболувања во 100% од случаите се предизвикани или пренесени од паразитни инфекции и во скоро 60% од случаите се предизвикани од хелминти (паразитни црви);
- Со габични инфекции во денешно време се заразени повеќе од 25% од вкупното население на Земјата;
- Согласно податоците од Светската здравствена организација (СЗО) од паразитни заболувања се инфицирани повеќе од 75% од населението на земјата, независно од нивниот социјален статус.
- 80% од постоечките заболувања се директно поврзани со паразити односно се појавуваат како последица од нивното дејствување во човековиот организам.

Фреквентниот генератор ВОЛКАНО Запер е дигитален електронски апарат кој што ги уништува предизвикувачите на болести како паразити, вируси, бактерии и габички со помош на електромагнетни бранови на принципот на биорезонанса, без употреба на медикаменти.
Заперот овозможува ефикасен третман како на акутни, така и на хронични заболувања предизвикани од различни видови на микроорганизми.
Теоријата на селективно уништување на патогените микроорганизми е откриена од страна на американскиот лекар Д-р Рајф и дополнително развиена од страна на Д-р Хилда Кларк кон крајот на 20-тиот век. Подоцна истата е потврдена од страна на десетици истражувачи ширум светот.

Помага при:
- тешки хронични заболувања;
- појава на воспалителни процеси;
- опаѓање на имунитетот;
- Настинки, грип, вирусни инфекции;
- Алергии и кожни заболувања;
- Сите видови заболувања што се предизвикани од паразити, вируси, бактерии
- Балансирање и хармонизирање на енергетските центри (чакри) во телото.

Третманот покрај закрепнувачкото дејство врз организмот, дејствува и биостимулативно на имунолошкиот систем. На тој начин го прави поотпорен на идни потенцијални напади од паразити.Видно го зголемува виталниот тонус, го подобрува памтењето и работата на мозокот. Друго позитивно дејство е забрзувањето на метаболизмот на клеточно ниво и размената на материи.
Уништете ги вирусите, бактериите и паразитите со Волкано Запер

Заперот е едноставен електричен уред кој ги убива штетните бактерии, вируси и паразити преку електромагнетни полиња на принципот на биорезонанца.

Заперот, нарекуван уште Zapper, првично е откриен од д-р Рејмонд Раиф уште во 30-тите години на 20 век. Од една или друга причина неговото откритие останува заборавено, додека д-р Хилда Кларк (Hulda Clark) од САД не ги објавила своите научни трудови во книгата "Лекување на сите болести", базирани на теориите на Раиф.

Хилда Кларк користи методи за лекување на сите болести што произлегуваат од вируси и бактерии, преку 9V-ни електрични импулси.

Д-р Хилда Кларк тврди дека причината за сите болести и здравствени проблеми, вклучувајќи ги сидата и ракот, е од некој вид на инфекција - инфекција (зараза) со паразити. Сите бактерии, габи, вируси, црви и тении (глисти) се паразити.

Статистиката покажува дека, кај нас секоја година од РАК се разболуваат 31 000 луѓе и 21 000 од нив не напуштаат. Вкупниот број на болните - 265 000 покажува дека користените методи и лекови не се ефикасни, а исто така се и скапи.

Медицината одамна утврдила дека сите болести во нашето тело, освен фрактурите, се должат на вирусите, бактериите и паразитите. Овие микроорганизми се многу чувствителни на тековните низ нив електрични импулси и можат да бидат убиени, преку пуштање дури и на многу слаб напон (од 5.5 до 10 V со неколку милиампера).
Д-р Хилда Кларк уште тврди дека употребата на заперот, е многу ефикасна против секоја болест и во многу случаи доведува до целосно излекување и кај тешки случаи на РАК и СИДА за краток период на употреба. Дури и при катротрајно користење заперот го зголемува животниот тонус на корисниците. Според д-р Кларк заперот исто така го нормализира крвниот притисок, шеќерот во крвта, го стабилизира метаболизмот и го прочистува нашето тело од токсини и отрови.

Заперот овозможува ефикасно лекување како на акутни, така и на хронични болести, во етиологија и патогенезата кои играат важна улога во паразитски, бактериски и вирусни инфекции.
Уредот може да се користи самостојно во домашни услови, а исто така и во физиотерапевтски ординации на болничките установи.
За време на терапевтските сеанси, пациентот се поврзува со Заперот преку пар електроди, кои можат да бидат во контакт како со двете раце или двете нозе, па така меѓу десна рака и лева нога или десна рака и десна нога.
Електромагнетни осцилации со посебен облик и фреквенција кога ќе се внесат во телото на пациентот, имаат два вида на влијанија:
- Антипаразитно - ги неутрализира бактериите, вирусите и цревните паразити како резултат на резонантни ефекти;
- Органостимулирачко - го подобрува функционирањето на различни органи и системи на човечкиот организам.
При нормална употреба Заперот е ефикасен за подобрување на состојбата кај следните болести:
- Скриени инфективни и паразитски болести;
- Акутни заразни болести (грип, пневмонија, акутни респираторни заболувања и др.);
- Хронични и рекурентни (рецидивирачки) инфекции;
- Нерамнотежа во работата на ендокриниот систем (дијабетес, тироидитис).
Многу од симптомите на опишаните болести, исчезнуваат во текот на спроведување на првите сеанси.

Вистинско прочистување на организмот
Влијанието со апаратот VOLCANO ZAPPER дава можност да се постигнат одлични резултати за краток временски период. Задолжително за максимална ефикасност и поддршка на организмот за време на употреба на апаратот е почитувањето на неколку услови:
1. Почитувајте ги експлицитно упатствата за употреба;
2. За време на влијанието задолжително е да се употребуваат најмалку по 2 литри вода на ден (по можност структурирана со апаратот Неогард или медалјон Еликсир);
3. Максимален ефект за прочистување на организмот и поддршка на метаболичките процеси се постигнува со употреба на производот "царскиот Билки DETOXIN" за време на делувањето со апаратот. Тоа е гаранција за отстранување на мртвите паразити од организмот и поддршка на внатрешни состојби во активностите на корисниата микрофлора;
4. Дополнителна поддршка на ефективното чистење на организмот е користењето на срeбрената вода добиена со уредот "Dr.Silver"

КОМПЛЕТ ЗАПЕР
1. Био-бранов генератор VOLCANO Zapper - 1 парче
2. Електроди - 1 комплет.
3. Батерија - 1 парче.
4. Технички опис и упатство за употреба - 1 парче.
5. Пакување - 1 парче

Истражувањата покажуваат дека паразитите се причина за многу недијагностицирани заболувања. Постојат повеќе од 130 видови на паразити кои го користат човечкото тело за домаќин. По големина тие варираат од микроскопски до едноклеточни и повеќеклеточни црви (тении). Симптомите, следствени за паразитски инфекции, многу често се идентични со оние на бактериските или вирусните инфекции и затоа понекогаш се неправилно дијагностицирани и се одвива несоодветно лекување, а тоа доведува до слабеење на имунолошкиот систем. Експертите ги сметаат паразитите за една од исчезнатите дијагнози во потеклото на многу хронични здравствени проблеми. Тие ги нарекуваат 'тивка епидемија'.

VOLCANO ZAPPER ефикасно делува на:

1 · Инвазија на глисти;
2 · Болести предизвикани од едноклеточни организми;
3 · Болести предизвикани од кожни паразити (шуга, вошки);
4 · Вирусни и микозни заболувања (грип, венерични болести, токсикоинфекција од храна);
5 · Габични инфекции (габи на нокти, Траш, лишаи и др.);
6 · Онколошки заболувања;
7 · Болести на гастроинтестиналниот тракт (чир, гастритис, хепатитис и др.);
8 · Болести на уринарно-половиот систем (цистит, пиелонефрит, простатит и др.);
9 · Болни синдроми (главоболка и мигрена, забоболка, болки во вратот, грбот, зглобовите и др.);
10 · Кожни болести (псоријаза, дерматитис, чиреви, акни, итн.;
11 · Болести на мускуло-скелетниот систем (артроза, артритис, миозитис и др.);
12 · Болести на ендокриниот систем (на тироидната жлезда, дијабетес и др.);
13 · Гнојни рани;
14 · Синдром на хроничен замор;
15 · Постоперативно лекување и рехабилитација; Самата терапија со апаратот, освен придружни дејства врз организмот, дејствува и стимулативно врз имунолошкиот систем. На овој начин го прави поотпорен на идни напади од паразити. Видливо го зголемува животниот тонус, јо подобрува меморијата и мозочната активност. Друго позитивно дејство е забрзување на метаболизмот на клеточно ниво (метаболизам), така што се намалува дебелината и прекумерната тежина.

Код: 20015
Цена: 5170 ден.
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот