reishi za sto

Go down

reishi za sto Empty Re: Reishi за што

Пишување by Aries on Сре Јун 18, 2008 1:00 pm

Габата Reishi во традицоналната кинеска медицина воглавно се користи во третман на замор, изнемоштеност, несоница, кашлица, има анти-воспалително дејство и е антиоксиданс. Уште се препорачува за висок крвен притисок, високо ниво на триглицериди во крвта, хепатитис, помага кај луѓе кои се на хемотерапија, заболени од СИДА и кај оние кои патат од височина. Smile

Aries

Број на мислења : 3
Registration date : 2008-02-04

Вратете се на почетокот Go down

reishi za sto Empty reishi za sto

Пишување by bibica22 on Саб Јун 14, 2008 10:41 am

zdravo na site! poradi omalaksanost drugi simptomi no bez nekoe organsko zaboluvanje preporacana mi e reisi i ja pijam podolgo vreme. za sto vsusnost najmnogu ja preporacuvaat pokraj za borba protiv virusi
pozdrav Wink

bibica22

Број на мислења : 5
Registration date : 2008-06-10

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот