Aqua Source

Go down

Aqua Source Empty Aqua Source

Пишување by bube on Сре Апр 22, 2009 8:20 pm

Комплекс од Есенцијални Масни Киселини - ЕМК
Производот претставува ладен екстракт од ленено, сусамово и сончогледово семе, кајсиени и лешникови јатки, пченични ’ркулци, шафран (индиска билка), лук, марула, морков, лимон, портокали, маслинки, црни и црвени боровинки, рибизли, шипка и некои други додатоци богати со рибино масло и лецитин.
ЕМК содржи 88 масни киселини, незаменливи и есенцијални, во добро избалансирана форма.
ЕМК се особено важни при секоја диета, го подобруваат здравјето, го овозможуваат слабеењето, подмладуваат и обезбедуваат долговечност.
Масните киселини влегуваат во составот на телесните маснотии и учествуваат во изградба на мембраната на сите клетки. Затоа, тие се значајни за нормално функционирање на мембраната, која го контролира преминувањето на материите од и во клетката. Комплексот масни киселини на AquaSource содржи широк спектар како есенцијални, така и неесенцијални масни киселини. Овој производ ги содржи трите основни групи масни киселини – омега-3, омега-6 и омега-9. Друга нивна значајна физиолошка функција е дека се основен производ за создавање на ткивата и на некои ендокрини хормони. Масните киселини се дел од секоја клетка на организмот и се исклучително важни за растот, нервите, мускулите и органите.
На вашето тело му е потребен широк спектар на масни киселини за да функционира како што треба. Со обработката и варењето на храната се уништуваат масните киселини кои се задржани во телото, а недостатокот од масни киселини го нарушува нивото од природна енергија во телото, нивото на неопходни хормони и многу други работи кои влијаат на здравјето.
Овој производ е особено важен при:
 хроничен замор
 обновување на слузокожата
 лигаментна псоријаза
 артритис
 висок холестерол, хипертонија
 болести на срцевите садови (инфаркт, инсулт)
 стерилитет кај жени и мажи
 болести врзани за пореметување на структурата на клеточната мембрана
 тешкотии во пубертет и климактериум
 лош имунолошки систем, закрепнување по тешки болести, континуиран стрес
 предменструални и други менструални пореметувања
 воспалителни процеси, алергии и автоимуни заболувања (пр. мултиплекс склероза, ревматски артритис)
 депресии, неврози и нервни растројства
 проблеми со варењето на храната
 деца кои често заболуваат
 за намалување на телесната тежина (помага при слабеење, ги согорува штетните наталожени масти)
 помага при разложување на холестеролот
 надминување на недостаток од масни киселини во храната што се уништени како резултат на обработка, варење и долго чување
 болки во зглобовите
 зголемување на енергија и подобрување на целосната состојба на организмот.
Земајте два пати по 20 капки на ден (една третина чајна лажичка два пати дневно). Најдобар резултат се добива со редовно, секојдневно земање во текот на три месеци. При сериозни дегенеративни и автоимуни заболувања (како на пример мултиплекс склерозата) дозата треба 2 до 3 пати да се зголеми.

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот