КОРИСНИЦИ ИСКУСТВА

Go down

КОРИСНИЦИ ИСКУСТВА Empty КОРИСНИЦИ ИСКУСТВА

Пишување by bube on Саб Апр 25, 2009 12:53 pm

“Веќе повеќе од четири години раководам со клиника за слабеење и непрестано барам нова храна за оние што слабеат. Конечно најдов таква! Lightеn- up! е замена за оброк на база на алги, го испробаа 100 од моите клиенти уште во текот на првиот месец.” Др. Крис Буш, Сатон, Сареј
“Со примена на други диети почувстував умор и глад, изгубив малку килограми, а потоа брзо ги повратив. Запрепастена сум од контрастот што го постигнав со Lighten- up!Намалив 7 килограми за пет недели...исто така се чувствував поздраво и имав повеќе енергија...” Д.С.
Жена 43 години, анемија со ниско ниво на хемоглобин, големи главоболки и исцрпеност на организмот. За 2 недели со земање на Зелена енергија и Есенцијални масни киселини не користи повеќе такси, може повеќе од било кога да испешачи а главоболките исчезнале.

Жена на 30 години, една година на боледување поради силна инфекција од Цандида третирана со разни медикаменти и од разни лекари, меѓутоа без никаков резултат, од наша страна препорачан “Лесниот почеток” со есенцијалните масни киселини во првиот месец, а во продолжение чисти АФА алги со есенцијални масни киселини орално, локално есенцијални киселини. За два месеца воспалението е смирено и повлечено во најголема мера, така што личноста по долго време оди на работа. Потоа зема АФА прашок и есенцијални масни киселини.

Се викам Петер и имам 34 години. Ги консумирав Аqua Source сино - зелените алги околу 8 месеци. Имав ретка коса која се повеќе се проретчуваше напред, а позади на темето целосно опадна оставајќи круг без коса. Забележав дека последните 3-4 месеци темето е потполно покриено со коса. Косата ми станува погуста и поцврста што е сосема во ред. Навистина, изненадувачки, земајќи во предвид што веќе 5 години бев без коса. И на предниот дел сега имам убава виткана коса која сега се обновува. Единствено нешто што го сменив во мојот живот е тоа што ги користам сино - зелените алги. Земам 4-5 капсули на ден.

Џени Рорисон - Почнав да ги користам сино-зелените алги бидејќи страдав од се почести главоболки и исто така, чувствував замор околу 16 часот во текот на работното време. Се што сакав да направам беше да ја наведнам главата и да отспијам малку. Првата работа што ја забележав беше што заморот целосно исчезна. По неколку дена користење алги се вратив на нормалното ниво на енергија што порано ја имав. Четири дена по земањето на алгите имав главоболки, но не беа толку чести како обично. Сега веќе 6 месеци ги користам алгите и главоболките постепено се намалија, што дури не можам да се сетам на последната главоболка. Знам дека причината за ова се алгите што го балансираат моето здравје и ќе продолжам со нивното земање бидејќи тие го одржуваат моето оптимално здравје.

Девојка на 15 години. Дијагноза - атипична егзема (од необјаснето потекло) - тешка форма, многу силен јадеж по лицето, вратот, градите, рацете, а особено нагласено во вечерните часови кога јадежот станува неподнослив со непрекинато чешање се додека не се разрани кожата и потече крв. Не може нормално да се капе, бидејќи состојбата веднаш и се влошува. Како дете боледувала од алергичен бронхитис кој што преминал во астма. Предложено е користење на програмата Лесен почеток, а потоа Зелена енергија и Есенцијални масни киселини. За една година состојбата е многу подобрена - исчезната е кризата, нема јадежи и исчезната и е нервозата. Кожата и е значително подобра.

Жена од 60 години страда од висок крвен притисок и страда од хронична срцева инсуфициенција и се појавуваат отоци на глуждовите. Периодично има хипертонични кризи. Започнува да конзумира Q10 и веќе за еден месец се чувствува многу подобро. Намалени се симптомите на срцевата инсуфициенција. Во моментот пие есенцијални масни киселини.

Бремена жена на 31 година, втора бременост, седми месец. Пациентката се жали на сонливост, замореност, намалена работоспособност, поголемиот дел од денот го поминува во кревет. Кожата и видливата слузокожа се бледи. Ја зголемува тежината за 15 кг. Поставената дијагноза е железо дефицитна анемија. Хемоглобинот е 86 г/л при норма 129 г/л. до 16 г/л. Пациентката примала мултивитамински препарат железо (Фероградумет) и фолна киселина, без промена на општата состојба во лабораториските наоди. Започнува да прима по 2 капсули на ден Зелена енергија. По 15 до 20 дена се забележува зголемен животен тонус, намален апетит, јасни мисли и поголема работоспособност. Хемоглобинот се покачува до 100 г/л, а непосредно пред породувањето достигнува до 125 г/л.

Маж на 30 години, на секои 3 дена работи и ноќна смена (освен вообичаената работа преку денот). После 5-6 месеци го мачи главоболка, расеаност, неспособност за концентрација и брзо реагирање во одредени ситуации. Често настинува. При прегледот е утврдено испиено лице, пожолтена кожа. Откако започнува да користи Зелена енергија по 3 капсули дневно, пациентот започнува да се враќа во нормала, за многу брзо време симптомите на уморот исчезнуваат, а ноќната работа повеќе не му претставува проблем.

Жена на 60 годишна возраст се жали на бодежи и забрзано чукање на срцето. Состојбата се влошува до степен на нарушување на срцевиот ритам (аритмија). Започнува да користи Q10. Уште на 10-тиот ден се забележува подобрување на состојбата на жената. Аритмијата исчезнува. Екстрасистолите се многу поретки, општата состојба на пациентката е подобрена и веќе не се жали од бодежи и тежина во срцевата област.

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот