Доколку јадете се!!!!!

Go down

Доколку јадете се!!!!! Empty Доколку јадете се!!!!!

Пишување by bube on Саб Мај 02, 2009 11:53 am

Доколку јадете се, вие мора да пиете и додатоци во исхрана со чиста филтрирана вода која му е оптимално потребна на организмот, храна И вода која ке ги прати сите потребни минерали витаминаи аминокиселини масни киселини до срцето мозокот крвта 100% апсорбција и 100%здравје.
ова со што се храните ке ве уништи---АЛАРМИРАМ ЗА ПОЗИТИВНА МИСЛА И ЗДРАВ ОРГАНИЗАМ. Оваа храна што вие ја пишувате е вкусна но ке ве уништи(не викам да не ја јадете, јадете ја но умерено. Нахранете ги клетките, бидејќи доколку нема оптимална превенција подоцна ќе се расфрлата со астрономски суми на пари-зошто??? бидејќи ќе се разболите, а со тоа ќе ги разболите и блиските што ве сакаат. Помогнете им на саканите(децата, фамилијата, блиските) и помогнете си на самите себе.
Сто јадев вака
сабајле се разбудив и испив 4капсули алги и 4 колострума(со чиста филтрирана вода) (тоа се моите можности) за чиста превенција се препорачуаат по 2 капсули) а вредноста(според врвен квалитет) или пари се колку да купите една кутија цигари или еден хамбургер кои се 100% ФАТАЛНо нездрави за човекот.
(4 капсули) и ги остварив моите дневни потреби (за минерали, витамини и др многу бројни состојки оптимално потребни за оптимално здравје.)
после 20мин јадев нормално-гледам да јадам и умерено (СЕ ЈАДАМ) Јадев овошје па тост (не ги мешам заедно)
пред ручек Q10- го пијам зошто ми дава огромна енергија, па после ручек место да спијам, да се жалам поради подуеност на стомакот(проблеми со дигестивниот систем- лошо варење, ензимски недостатоци.) јас сум активен полн со енергија како и ми ги топи масните наслаги бидјќи има 30мг q10 (но внимавајте не сите Q10ta имаат 30 мг дури некој имаат синтетички, несврзлив елементи, нездрави) .Значи овој производ содржи Q10 30мг+hromium+Алги.
па ручав (шпагети со сос од домати и салата)
па вечерав (не многу)
енергија имам турбо, метаболизмот ми е турбо, имунитетот ми е топ, крвта ехтра, позитивни постапки, еликсир за мозокот и срцето.Немам проблеми со години.
мене ова ми е секој дневна навика(Алгите со идеален состав,идеална природа)
(во Афа алгата ) Минерли: бор, калциум, хлор, кобалт, бакар, хром, флуор, Германиум, јодни комплекси, железо, манган, магнезиум, молибден, никел, фосвати, калиум,, селен, силициум, содиум, калај, титан, ванадиум, цинк
Витамини- природен(најквалитетен): витамин Ц,Б12, Б1, Б5, Б6, Б2, Е, ниацин, фолна киселина, бетакаротин оптимално потребни и избалансирани според односо човек(природа) со производ(природа)
Есенцијални аминокиселини-изолеуцин, левцин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин
Неесенцијални аминокиселини-аланин, аргинин, аспарагин, аспаргинска киселина, цистин, глутамин, глутаминска киселина, глицин, хистидин, пролин, серин, торозин.
Масни киселини- линолонска, линоленска, олеинска, палмитинска, палмитолинолска, стеаринска итн.
Здрави Протеини: 58.3% рекордер во протеинска вредност итн.
Алгата е совршена за Човекот, а човекот е совршен само ако ги користи благовредните полезности кои ни ги нуди алгата.
(нејзиниот комплетен состав содржи многу амино киселини, неесенцијални аминокиселини, витамини, масникиселини оптимално потребни за нашите дневни потреби(идеално избалансирани состојки) кои можете и сами да ги проверете. Квалитетниот состав ни кажува се!!!!!!!!!!!! Анализа е извршена од Microsearch Laboratories Ltd.
2. Колострумот(имунитет во капсула), 3.Есенцијалните масни киселини(88есенции), 4. Зелената енергија(алги со спирулина+луцерка) Q10, суперантиоксидант, и мн. Други додатоци во исхраната(кои решаваат секакви здравствени проблеми(психички , физички ) за превенција, а верувајте и имам поголеми успеси(не само ја туку и мојата фамилија, блиските, сите корисници без никакви граници на користење) во животот дефинитивно поради подобрување на крвта, мозокот, целиот организам. А и сакам да си го продолжам животот и да живеам на здрава нога (без болести, болки, грипови, ни настинки(кои би одзеле многу од моето драгоцено време). Уверете се и информирајте се. Не е страшно да не знаеш страшно е да не практикуваш или да не сакаш да научиш нешто за твое добро.....

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот