Lighten up - izvor na sibirski ЖЕН ШЕН,priroden koenzim Q10, masni kiselini jaglehidrati masti, proteini...

Go down

Lighten up - izvor na sibirski ЖЕН ШЕН,priroden koenzim Q10, masni kiselini jaglehidrati masti, proteini... Empty Lighten up - izvor na sibirski ЖЕН ШЕН,priroden koenzim Q10, masni kiselini jaglehidrati masti, proteini...

Пишување by bube on Пет Јан 08, 2010 8:13 am

Lighten-Up! - Замена за главен оброк

Состав: органски бадеми, органска киноа, јаболко, афа алги, сибирски жен шен, сите потребни витамини и минерали, природен коензим Q10, масни киселини омега 3, 6 и 9....без шеќер... без засладувачи

Lighten-Up! е природен оброк, замена за испуштените и брзи оброци во текот на денот. Може да се користи и како дел од програмите за намалување на тежината, затоа што ги намалува масните наслаги, а не течностите во организмот. Lighten-Up! содржи цела палета на витамини, 1гр. од AFA алгите по порција и органска луцерка за да обезбеди цел спектар на минерали. Оброкот е засладен на природен начин со прашок од сушено јаболко и ванила. Има лесно дигестивна протеинска содржина.
Овој производ природно го намалува големиот апетит и содржи специјални ензими кои го помагаат варењето на храната. Производот не содржи додатен шеќер или вештачки засладувачи, масти, адитиви, конзерванси, вештачки бои, згуснувачи, глутен или животински деривати. Lighten-Up! е регистиран во Друштвото на Вегетeријанците.
За да направите вкусен пијалок само измешајте го со сок од јаболка или друг овошен сок. По желба може да се додаде и свежо овошје. За подобро мешање користете електричен миксер.
Извонредни резултати од клиничките тестирања:
Медицинските експерименти покажале дека многу од учесниците не само што ја намалиле телесната тежина, туку ја подобриле и здравствената состојба. Прочитајте ги овие извадоци од целосниот медицински извештај:
"Ние во клиниката бевме импресионирани и вчудоневидени од резултатите што беа постигнати при намалување на телесната тежина"
"Овој пробен извештај нема да биде комплетен, ако не се спомне неверојатниот и невиден ентузијазам на учесниците од употребата на овој производ"
"Скоро половина од испитаниците покажаа неочекувано позитивни резултати, како на пример: зголемена енергија, подобар сон ..."

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот