Природен домашен пилинг за лице

Go down

Природен домашен пилинг за лице Empty Природен домашен пилинг за лице

Пишување by Sunshine on Сре Ное 03, 2010 9:02 am

- Изматете две лажици пченкарно брашно со белка од јајце, ставете ја смесата на лицето и оставете да делува 15-20 минути, потоа отстранете ја смесата со топла вода и на крај исплакнете го лицето со ладна вода
- Една лажица мед измежајте ја со две лажици ситно мелени бадеми и пола лажица исцеден лимон, потоа втријте ја смесата на лицето со кружни движења и на крај измијте со топла вода
Sunshine
Sunshine

Број на мислења : 11
Registration date : 2008-06-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот