АФА Алги - храна за мозокот

Go down

 АФА Алги - храна за мозокот             Empty АФА Алги - храна за мозокот

Пишување by Admin on Вто Јан 03, 2012 11:14 am

Диворастечка кламатска АФА алга на АкваСорс е и комплетна протеинска храна за мозокот. Има благотворно дејство врз нервниот систем и на психата. Алгите го стимулираат комплексот епифиза-хипоталамус-хипофиза и ја развива десната хемисфера. Овие мозочни центри се дефинираат за интуиција, телепатија и холистичка перцепција. Сето тоа доведува до надминување на депресијата, подобрување на концентрацијата и ги поттикнува креативните можности. Обезбедува важни за организмот витамини, минерали, аминокиселини и ензими. Ја нарекуваат "еликсир за мозокот".

_________________
Administrator - Здравје Убавина Сјај Дом
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот