Зошто алгите АФА на АкваСорс?

Go down

Зошто алгите АФА на АкваСорс? Empty Зошто алгите АФА на АкваСорс?

Пишување by Admin on Вто Јан 03, 2012 11:25 am

Повеќето производители ги замрзнуваат или сушат алгите на висока температура. Тоа ја оштетува прехранбената вредност и губат голем дел од највредните прехранбени состојки. За разлика од нив, АкваСорс ги применува патентираните технологии "биоактивна дехидратација". Тоа е сосема нов процес за сушење, кој НЕ ги нарушува хранливите елементи, бојата, мирисот и вкусот.
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот