Како влијае АФА алгата на нашиот организам?

Go down

Како влијае АФА алгата на нашиот организам? Empty Како влијае АФА алгата на нашиот организам?

Пишување by Admin on Вто Јан 03, 2012 11:40 am

• Го засилува имунолошкиот систем и го штити организмот од инфективни
заболувања;
• Го подобрува и го стимулира нервниот систем, работата на мозокот и
психата на човекот;
• Ја зголемува јасноста, концентрацијата и ги поттикнува креативните
можности;
• Помага за создавање на антитела во организмот на човекот;
• Помага за целосен развој на мозокот, нервите, мускулите;
• Помага при развојот на коските, забите, зглобовите;
• Добар е за хормонска рамнотежа;
• Помага за регенерирање на организмот;
• Ги обезбедува потребните ензими за варењето и ја подобрува
размената на материите;
• Го чисти организмот од токсини, оксидантите -оксидација, зрачење;
• Штити од појава на остеопороза;
• Го одржува црниот дроб и помага во неговата работа;

_________________
Administrator - Здравје Убавина Сјај Дом
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот