Во кои случаи е добро да се зема АФА?

Go down

 Во кои случаи е добро да се зема АФА? Empty Во кои случаи е добро да се зема АФА?

Пишување by Admin on Вто Јан 03, 2012 11:44 am

• Луѓе подложени на голем стрес или психички оптоварувања;
• Исклучително корисен за студентите и учениците при учење за испити;
• Проблеми со косата и ноктите;
• Намалена ментална работоспособност, ненаспаност, лошо
расположение и раздразливост;
• Нервни и психички болести - депресија, Алцхајмерова болест,
мултиплекс склероза, психози и неврози, невро-ментално заостанување, епилепсија, деменција, детска церебрална парализа;
• Помага да се заштитиме од развој на анемија, бидејќи содржи многу витамин B12. Исто така влијае исклучително поволно при малнутрициозна анемија;
• Заштитува луѓе, кој се подложени на зрачење или радиоактивна средина;
• Подобро е да се дава на адолесценти деца. Така тие ќе се развијат
силни и здрави;
• Профилактично против остеопороза;
• Астма;
• Алергиски состојби;
• Хиповитаминози;
• Помага при ноќно мокрење;
• После мозочен удар;
• Подобро е да се зема кај бремени жени и доење;
• Превенција против рак, бидејќи ги уништува клетките на ракот и микробите;
• Ефикасен против вирусот на СИДА, бидејќи содржат гликолипиди;
Како се добива АФА?
Кламатската АФА алга се жнее од езерото Кламат (се наоѓа во Јужен Орегон, Америка). Таа расте во езеро полно со вода која доаѓа од геотермални и вулкански извори. Тоа е главната причина да содржи толку богата количина од органски минерали. Обработката на алгите се врши преку технологијата "биоактивна дехидратација". Поради оваа причина во неа се задржуваат хранливите состојки.

_________________
Administrator - Здравје Убавина Сјај Дом
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот