Што покажуваат клиничките студии?

Go down

Што покажуваат клиничките студии? Empty Што покажуваат клиничките студии?

Пишување by Admin on Вто Јан 03, 2012 11:52 am

Канадските научници докажале дека секојдневното конзумирање на 1 грам Кламатски алги ја зголемуваат ефикасноста на Т-лимфоцити за 40%. Т-лимфоцитите ги уништуваат подобро микробите и клетките на ракот.
Според д-р Габриел Казнс (тој е водечки специјалист за холистична медицина во САД) Кламатската алга доведува до надминување на депресијата, подобрување на концентрацијата и издржливоста на мозокот. Ги стимулира креативните можности, умешност и интуитивност. Д-р Казнс забележува повлекување на Алцхајмеровата болест кај пациенти кои земаат редовно големи количини АФА.
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот