Чудотворен пијалок кој ги лекува сите болести!

Go down

Чудотворен пијалок кој ги лекува сите болести! Empty Чудотворен пијалок кој ги лекува сите болести!

Пишување by Admin on Нед Jул 21, 2013 11:18 pm

Чудотворен пијалок кој ги лекува сите болести!
Сигурно многу пати сте чуле дека зеленчукот и овошјето се најдобра храна за вашиот организам. Меѓутоа ретко кој од нас одлучува да се храни здраво. За таа цел денеска ќе ви предложиме еден сок кој е познат како чудотворен пијалок, а се прави од овошје и зеленчук. Во продолжение погледнете ја рецептата, и пробајте да го употребите уште денеска.

Потребни состојки:

1 компир

1 морков

1 јаболка

Измиете го овошјето и зеленчукот, па заедно со лушпите исечете го на коцки и ставете го во соковник. Веднаш испиете го сокот. Можете да додадете и лимон за освежувачки вкус. Најдобро е сокот да го пиете наутро на празен желудник или еден час по појадокот. За побрзи резултати пиете го овој сок два пати во денот, наутро и пред 17:00 часот.

Овој пијалок е добар за следните заболувања:

-          Го спречува ракот.

-          Ги зајакнува белите дробови, го спречува срцевиот удар и високиот крвен притисок.

-          Го зајакнува имунолошкиот систем.

-          Добар е за видот, ги елиминира црвените и уморни очи.

-          Помага да ја одстраните болката од физичкиот тренинг, болката во мускулите.

-          Прави детоксикација, помага во работата на цревата, го елиминира затворот. Поради тоа вашата кожа ќе биде здрава и блескава.

-          Го одстранува лошиот здив.

-          Ги намалува менструалните болки.

Извор:
http://boza.mk/2013/chudotvoren-pijalok-koj-gi-lekuva-site-bolesti/
Admin
Admin
Admin

Female Број на мислења : 72
Местолокација : Makedonija
Job/hobbies : konsultant za zdravje i ubavina
Registration date : 2008-01-26

http://zdravje-ubavina.mysite.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот