Здравје - Убавина - Сјај - Дом
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поврзаност на депресијата и (хроничниот) бронхитис

2 posters

Go down

Поврзаност на депресијата и (хроничниот) бронхитис Empty Поврзаност на депресијата и (хроничниот) бронхитис

Пишување by Vane R. Пон Окт 22, 2012 10:32 am

Ме интересира дали навистина и колкава е поврзаноста на стресот, депресијата и бронхитисот?
Пред две недели добив бронхитис и бев лекуван со инјекции. Докторот ми вели дека нема нисто воспалително, но сега осекјам гушење, болка во градите и како да ке престанам да дишам, а исто така и како заглувување, стегање на грлото и блага вртоглавица. Во текот на денот 2-3 пати се препотувам, усните ми се суви, осекјам блага вртоглавица. Дали е ова од депресија после стресен период или од бронхитисот или нешто трето?

Vane R.

Број на мислења : 1
Registration date : 2012-10-22

Вратете се на почетокот Go down

Поврзаност на депресијата и (хроничниот) бронхитис Empty Re: Поврзаност на депресијата и (хроничниот) бронхитис

Пишување by angelovska elena Сре Ное 21, 2012 8:36 pm

Pocituvan Vane.Pred se ,primete go moeto izvinuvanje sto docnam so odgovorot.Od ovie simptomi koi mi gi nabrojavte,znacite na vasata momentalna nepovolzna polozba mi izgledaat deka se cisto od fizicki karakter.Za da bidete potpolno sigurni ( stom bronhitisot) e vekje eliminiran,posetete i kardiolog cisto kako proverka deka ovie simptomi ne doagjaat od psihicka priroda.Dokolku se e vo red i simptomite se samo od psihicki karakter,povekje bi kazala deka ova se znaci na nekoi i od mnogute panicni napadi,zavisi od koj karakter i koj strav odnosno fobija ja imate,bidejki depresijata ima sosema poinakvi fizicki manifestacii.Dokolku isto taka izminatiov period za vas bil stresen povekje od voobicaeno,mozno e da nastanala psihofizicka kombinacija na eden vid celosen bunt na vaseto telo za da go potsmirite nacinot na zivot.Se nadevam deka vi olesniv so mojot odgovor.Za bilo kakov drug sovet,slobodno iskonsultirajte me.
angelovska elena
angelovska elena

Female Број на мислења : 15
Местолокација : Skopje,R.Macedonia
Registration date : 2011-04-04

http://www.umarmen,mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот