За здравје и убавина на жените

Go down

За здравје и убавина на жените Empty За здравје и убавина на жените

Пишување by bube on Сре Апр 22, 2009 8:17 pm

Moon Rise

Moon Rise е специјална крема со екстракт од сладок див компир со уникатна арома на масло од роза, преработена како природно дополнување кај жените во менопаузата, како и кај помлади и повозрасни жени со нарушена хормонална рамнотежа. Содржи и други природни материи корисни за женскиот ендокрин систем како: бадем, шафран, авокадо, јојоба... Кремата не содржи парабени!
Moon Rise промена на животот
Деведесет проценти од жените страдаат од менструални тегоби поради нарушување на хормоналната рамнотежа. Тоа често се должи на недостатокот на прогестеронот како резултат на нерационално хранење и природното опаѓање на нивото на прогестеронот како резултат на стареењето. Во потрага по лечење на тие симптоми, сй повеќе жени се откажуваат од традиционалните синтетички лекови и бараат разрешување на тие проблеми со помош на природни производи. Оваа крема се користи како хормонален регулатор кај жените. Содржи фитохормон, диосгенин, од кој организмот многу едноставно произведува прогестерон. Мексиканскиот сладок див компир содржи активни материи во точен молекуларен сооднос со прогестеронот во човековиот организам.
Кремата се користи за:
 подмладување и освежување на организмот на жената
 регулација на менструалниот циклус
 отстранување на болни мензиси
 забременување
 штити од рак на градите, матката и јајниците
 подобрување на сонот, расположението и самочувството
 отстранување на топлите бранови во менопауза
 лечење на поликистоза на јајниците и мастопатија
 профилактика и лечење на остеопороза
 кожата да биде мека, мазна и еластична
Како да го користиме Moon Rise?
Кремата се апсорбира лесно во кожата, при што екстрактот од сладок див компир се асимилира без да претрпи хемиски промени. Ставете на прстите околу половина кафено лажиче од кремата и нанесете ја со кружно движење по нежните делови на телото, внатрешната страна на рацете и бедрата, вратот, на стомакот и во пределот на градите. Почекајте неколку минути додека кремата се впие. Во почетокот употребувајте ја по два пати на ден.
Употребувајте ја кремата најмалку 3 месеци, дури и ако почувствувате подобри резултати во првата недела. Производот не го употребувајте 3 - 4 денови секој месец за време на менструалниот циклус. Ако сте во период на менопауза можете да ја прекинете употребата на производот во текот на 3-4 дена во едно исто време секој месец, за да му овозможите на организмот да си го одржува својот циклус.
Како при секоја програма поврзана со здравјето, се препорачува да се консултирате со Вашиот доктор или дистолог во врска со Вашите планови пред да ја започнете употребата. Се препорачува бремените жени и доилки да не ја користат кремата.

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот