Сега е точно Пет Окт 18, 2019 2:45 pm


 • Форум
  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • Добредојдовте


  ДобредојдовтеПочитувани посетители, Добредојдовте на форумот за здравје и убавина. Ви овозможуваме дружење, размена на мислења, сознанија и искуства што ги имате во врска со понудените теми. Можете да дискутирате за многу теми во врска со здравјето, здрава храна, исхрана, теми за убавина и животен стил. Слободно можете да поставувате прашања и да давате одговори, мислења, коментари и да предлагате теми. Ви пожелуваме пријатни моменти со нашиот ФОРУМ ЗДРАВЈЕ-УБАВИНА. ТИМ ЗА ЗДРАВЈЕ, УБАВИНА, СЈАЈ, ДОМ http://zdravje-ubavina.mysite.com/
  5 Теми
  7 Мислења
  Саб Мар 09, 2013 2:28 pm
  Admin Здравје Убавина Сјај Дом
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Сре Мај 30, 2018 2:40 pm
  Admin Dr. Silver MINI (за околу 10 000 литри вода)
 • 3 Теми
  3 Мислења
  Сре Мај 30, 2018 2:40 pm
  Admin Dr. Silver MINI (за околу 10 000 литри вода)
 • 17 Теми
  18 Мислења
  Нед Окт 26, 2014 5:36 pm
  Admin stresot vo svetski razmeri
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пон Апр 04, 2011 4:53 pm
  Admin За Вас одговара дипл. психолог Елена Ангеловска
 • Имунитет


  Имунитетот претставува одбрамбена способност на организмот да се бори од нападите на микроорганизмите (бактерии, вируси, разни паразити и габички), нивните токсини и клетки од туморно ткиво. Се смета дека лошата исхрана е најосновната причина за нарушување на имунитетот кај здрав организам.
  4 Теми
  4 Мислења
  Сре Jул 04, 2018 10:13 am
  Admin Zapper - elektronski antibiotik
 • 1 Теми
  6 Мислења
  Сре Окт 11, 2017 11:20 am
  Amirana Сакам да ослабам. Кажете ми дали да се доверам на ова?
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Чет Мар 18, 2010 11:00 am
  bube Кламатската алга во прехрана на децата
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Сре Јун 26, 2013 3:04 am
  Admin Предавање на тема „Нарушувања на здравјето како последица на современ начин на живеење и како да се заштитиме“
 • 3 Теми
  3 Мислења
  Пет Јун 01, 2012 6:30 pm
  angelovska elena Освестување за универзалната/лична моќ или залуден обид?
 • Spirulina


  Спирулината е неверојатен извор на храна, која се користи низ историјата од многу човечки култури. Дава повеќе енергија, ја зголемува отпорностa на организмот, работоспособноста, учењето, издржливоста, добра е за време на мензис, во тек на бременост, помага и при слабеење.
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Апр 24, 2009 10:51 am
  bube (Зелена енергија)= природна спирулина со афа алги (комбинација)
 • Кламатски сино-зелени АФА алги


  Богат извор на разни нутриенти - витамини, минерали во трагови, протеини, масни киселини, хлорофил, ензими, неуропептиди, каротеноиди. Тие имаат единствен амино-киселински состав кој одговара на потребите на човекот. АФА алгите ги надополнуваат потребните материи што не се внесуваат доволно со храната. Тие помагаат при воспоставување БАЛАНС и ХАРМОНИЈА во организмот.
  7 Теми
  8 Мислења
  Сре Мај 30, 2018 11:32 am
  Admin Afanizomenon Flos Aquae (Afa alge)
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Нед Јан 04, 2015 12:08 am
  Admin Najbolji način za opskrbljivanje organizma nutrijentima
 • 9 Теми
  9 Мислења
  Чет Ное 09, 2017 5:50 pm
  Admin Top 7 Algae Benefits that May Surprise You
 • Ginkgo Biloba


  Во традиционалната медицина Ginkgo се користи за третирање на циркулаторните пореметувања и за зајакнување на меморијата. Го подобрува мислењето и учењето.
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 8:27 am
  bube Super antioxidant + piknogenol+Ginkgo Biloba+......
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 8:13 am
  bube Lighten up - izvor na sibirski ЖЕН ШЕН,priroden koenzim Q10, masni kiselini jaglehidrati masti, proteini...
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 8:35 am
  bube зачини како лек....
 • 3 Теми
  4 Мислења
  Пон Мар 12, 2018 10:58 pm
  Admin  Dr Zoran Stojanović, onkolog - O Reishi gljivama
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Чет Сеп 08, 2016 5:05 pm
  Admin Cordyceps plus
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Чет Јан 08, 2015 1:23 pm
  Admin Alge za dug život (2)
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Нед Jул 27, 2014 11:16 am
  Admin Zašto kozje mlijeko?
 • Coenzyme Q10


  CoQ10 природно се создава во секоја клетка во организмот. Има важна улога во произведување енергија во митохондриите - дел од клетката што е одговорен за создавање на енергија. Има поволно дејство при:- Проблеми со срцето- Мигрена- Намалување на телесна тежина- Проблеми со гингивите- Проблеми со бубрезите- Паркинсонова болест
  1 Теми
  1 Мислења
  Нед Мар 08, 2015 11:14 am
  Admin Koenzim Q10 (CoQ10) za srce i bolji metabolizam
 • Pycnogenol


  Pycnogenol претставува екстракт од медитерански бор, содржи концентрирани активни биофлавоноиди, кои ги стимулираат клетките да ја удвојат нивната антиоксидантна моќ и ги лови слободните радикали во крвната циркулација. Ги штити крвните садови и срцето од создавање на тромби, често предизвикани од пушењето. Pycnogenol ја подобрува циркулацијата на нозете, стапалата и погоден е за ладни раце. Поволно дејствува на микроциркулацијата, ја штити кожата од штетните UV зраци и го подобрува тенот.
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Апр 24, 2009 10:50 am
  bube Пикногенол
 • Colostrum


  Колострумот е прво мајчино млеко, како суплемент добиен од крави. Содржи висока концентрација на имуноглобулини и посебно е важен за лица со ослабен имунитет.
  1 Теми
  1 Мислења
  Вто Апр 21, 2009 1:04 pm
  bube Aqua Source KOLOSTRUM (усовршена формула)
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 2 Теми
  3 Мислења
  Вто Мај 02, 2017 11:03 am
  Admin Vitamini - Nezamjenjivi saveznici u očuvanju zdravlja i sprječavanju bolesti!
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Вто Ное 21, 2017 10:32 pm
  Admin МАСЛОТО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ ПРОТИВ РИБИНОТО МАСЛО: КОЕ Е ПОДОБРО?
 • 3 Теми
  3 Мислења
  Пон Мар 12, 2018 11:49 pm
  Admin Skopje 05.11.2017
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Сре Апр 22, 2009 8:26 pm
  bube ФЕА во АФА алгите
 • 1 Теми
  3 Мислења
  Пет Aвг 27, 2010 1:16 am
  loretaa opaganje na kosata
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • Пушење


  Зошто пушите, што мислите за пушењето?
  2 Теми
  4 Мислења
  Чет Мај 16, 2013 1:31 pm
  katerinaа pusenjeto e stetno
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • Напитоци


  Дали пиете кафе? Колку често пиете кафе? Зошто?
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Јун 27, 2008 3:15 pm
  aleksandra Aleksandra Andonovska
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пон Окт 13, 2014 1:02 am
  Admin Kiseli kupus zdravlje i tradicija
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Саб Јан 03, 2015 11:55 pm
  Admin Čovjeku su potrebni proteini iz biljaka
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 5 Теми
  26 Мислења
  Вто Мар 07, 2017 6:03 pm
  Admin Проблем со слабеењето. Ве молиме помогнете!
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Пон Окт 13, 2014 12:57 am
  Admin Kako se kiseli kupus
 • Книги


  Дали и колку читате книги за здравје?
  1 Теми
  1 Мислења
  Сре Jул 02, 2008 5:12 pm
  aleksandra knigata najdobar prijatel
 • Списанија


  Кои списанија за здравје и убавина најмногу ги читате и зошто? Домашни и странски изданија.
  0 Теми
  0 Мислења
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Сре Апр 22, 2009 8:17 pm
  bube За здравје и убавина на жените
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Сре Ное 03, 2010 9:24 am
  Sunshine Свежа и природна маска од компир, мед, квасец, краставица, киви или банана
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 9 Теми
  9 Мислења
  Сре Jул 04, 2018 9:51 am
  Admin Dr C Tuna linija za soncanje
 • 7 Теми
  7 Мислења
  Сре Jул 04, 2018 9:51 am
  Admin Dr C Tuna linija za soncanje
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Нед Дек 30, 2012 4:43 pm
  Admin Негативни мисли на луѓето - опасност за аурата на Земјата
 • Планинарење


  Омилени места за планинарење - во Македонија и други места
  0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пон Фед 23, 2009 5:43 pm
  margarita VASI MISLENJA, KRITIKI I POFALBI
 • Успех


  Што претставува успех? Која е формулата за успех?
  3 Теми
  13 Мислења
  Нед Ное 23, 2008 6:28 pm
  aleksandra kako do rabota
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пет Окт 03, 2014 5:36 pm
  Admin Линкови за избор на места и дестинации за одмор и патувања
 • 8 Теми
  8 Мислења
  Нед Ное 01, 2015 12:33 am
  Aries Google Street view Skopje
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Нед Jул 27, 2014 11:13 am
  Admin Боите на ѕидовите во домот влијаат на вашето расположение
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Вто Јан 07, 2014 3:18 pm
  Admin TIBETANSKE VEŽBE TIBETAN EXERCISES
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Сре Ное 22, 2017 10:12 pm
  Admin ПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ЧУДОТО НА 21-ви век Laminine
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 7:49 am
  bube MANUKA prirodna KOZMETIKA- zdrava kozmetika
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Саб Апр 25, 2009 12:53 pm
  bube КОРИСНИЦИ ИСКУСТВА
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Вто Јун 26, 2012 3:40 pm
  bube Здравjе без антибиотици
Кој е он-лајн?

Севкупно има 3 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 3 Гости
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 27 во Саб Јун 04, 2016 10:44 am

Регистрирани членови: Никој


No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Legend :   [Администратор ]   [ Модератор ]

Нашите членови се испратиле точно 181 мислења

Постојат b>68 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е Fatia


 • Нови мислењаНови мислења
 • Нема нови мислењаНема нови мислења
 • Форумот е заклученФорумот е заклучен