(Зелена енергија)= природна спирулина со афа алги (комбинација)

Go down

(Зелена енергија)= природна спирулина со афа алги (комбинација) Empty (Зелена енергија)= природна спирулина со афа алги (комбинација)

Пишување by bube on Пет Апр 24, 2009 10:51 am

Зелена енергија + луцерка+ Хавајска спирулина (усовршена формула)

Овој производ е висококвалитетна универзална клеточна храна, синергетска комбинација од АФА алгата, спирулина и еколошки чиста луцерка (по 100 мг од сите состојки во капсула).
Арапите ја нарекле луцерката „алфалфа”, или “татко на сите храни”. Коренот на ова растение продира длабоко во земјата на длабочина до 20-30 метри и црпи енергија од земните длабочини. За неа се знае дека е најдобрата растителна храна: шампион е меѓу растенијата по содржина на минерали, протеини и хлорофил (освен алгите).
Во народната медицина и во хомеопатијата луцерката се употребува како тоник: таа го стимулира варењето на храната и апетитот, помага за зголемување на телесната тежина, ја подобрува виталноста, ја зголемува отпорноста на телото и умот, го подобрува расположението и општата состојба; помага за регулирање на холестеролот и позитивно делува на црниот дроб, бубрезите, половите жлезди и мускулите.
Особено им се препорачува на: неисхранетите, невротични, растроени и болни лица, лица со лошо варење на храната и оние кои страдаат од несоница; помага за спокоен, здрав сон; го намалува раздразнувањето на уринарниот меур и ја спречува простатната хипертрофија; има благотворно дејство и при ревматски болки.
Луцерката го зголемува количеството и квалитетот на млекото кај мајките-доилки; кај бремените жени ја подобрува апсорпцијата на храната и хранењето на плодот.
Соединувањето на луцерката со алгите, кои се најдобрата храна за мозокот (АФА) и за организмот (спирулина), дава многу подобар синергетски, тонизирачки, потхранувачки и лековит ефект.
Зелената енергија е особено потребна за луѓе кои сакаат да ја подобрат виталноста и да ја регулираат тежината.
Најдобро е Зелената енергија веднаш да се консумира заедно со ЕМК и колострум. Оваа комбинација може да се употребува неограничено долго. Ефектот кај секое лице е одличен. Тоа е најлесниот и најдобриот начин да се обезбедат неопходните хранливи состојки.
Искуствата од илјадници пациенти покажува дека Зелената енергија исклучително благотворно делува кај децата: - тие растат и се развиваат подобро, поретко се разболуваат, имаат повеќе енергија и подобро се чувствуваат. Одлични резултати се постигнуваат кога им се даваат на тешко болните деца, бидејќи помага во лекувањето и му овозможуа на органзимот побрзо да ја совлада болеста. Како детски лекар со стаж подолг од 15 години, ја препорачувам Зелената енергија на моите пациенти за да оздрават што побрзо, и тоа без антибиотици.
Кај возрасните луѓе со намален имунитет и склоност кон често боледување, исто така се постигнува одлична општа отпорност на органзимот, токму со редовното примање на Зелена енергија, која е од исклучително значење, особено во зимскиот период и во периодот на вирусни епидемии.
При настинки и вирусни инфекции добро е да се земаат 2-3 дена поголема /доза Зелена Енергија, и тоа 6-10 капсули дневно, а при покомплицирани случаи да се комбинира со ЦоЉ10 и Супер антиоксидант. Ефектот е, за мене како лекар, едноставно - зачудувачки.
Главно, откако консумирам алги, не боледувам, но понекогаш ми се случува да настинам - температура, изнемоштеност, болки во телото; тогаш земам 3 пати по 5 капусли Зелена Енергија, една капсула Q10 и еден Супер антиоксидант; следното утро се будам наполно здрав!
Особено им ја препорачувам Зелената Енергија и ЕМК на сите бремени жени и доилки, кои сакаат да го задржат своето здравје и да обезбедат најдобра здравствена состојба на своите деца. Ниту една жена во ваква состојба не смее да дозволи да остане без овие производи. Всушност, не постои случај, а да не ја препорачам Зелената енергија и Комплексот масни киселини. Средната дневна доза за возрасни и деца над 7 години е 3 пати по 1 капсула Зелена енергија и 3 пати по 7-10 капки ЕМК.
Да не заборавиме дека не зборувам за лекарства, туку за храна која претставува вистински еликсир за секој човек и треба да ја примаат сите луѓе за профилакса и одржување на добро здравје, кондиција, виталност и енергија.

bube

Број на мислења : 30
Местолокација : Скопје
Job/hobbies : Супер храни
Registration date : 2009-04-21

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот